V uvedené ceně je zahrnut text dle Vašeho přání a dopisní obálka.

Advent

Advent je období čtyř nedělí, kdy se lidé připravují na příchod Vánoc. Jelikož slovo advent pochází z latinského adventus, nebo-li příchod, doslova Advent znamená čekání na zrození Ježíše Krista.

Čtyři neděle rodinné pohody

Doba adventu je spojena se zapalováním svíček každou neděli, s rodinnou pohodou a dětským ujídáním adventních kalendářů. Klidnější období kolem Vánoc nám může připomenout styl života, který praktikovali naši dávní předkové. V tuto dobu bychom si měli uvědomit, že Vánoce jsou hlavně rodinnou záležitostí a příležitostí k setkávání s nejbližšími a odpočinku.

Postní fialová a radostná růžová symbolizují barvy Adventu

Neděle první, adventní, nastane 1. prosince a bývá označována jako železná. Rodiny zapalují první svícen na svém adventním věnci. Druhá neděle je bronzová, dále pokračují stříbrná a zlatá. Barva, která je spojena s adventem, je temně fialová. Znamená postní barvu. Naznačuje, že lidé by se neměli přejídat. Pouze třetí neděle, která letos připadá na 15. prosince, a která je symbolicky na zvaná Gaudete, je vázána s barvou růžovou. Tato barva představuje radost, že se narození Páně již přiblížilo. Konec adventu je připsán západu slunce na Štědrý den.

Adventní kalendář

Které dítě by jej nemělo. Radost dělá dětem hlavně to, že se každý den mohou těšit na jedno čokoládové políčko. Adventní kalendář má 24 dní a slouží k odpočítávání dní adventu zbývajících do Štědrého dne.

Adventní věnec

Má v Evropě odvěkou tradici, používán byl ještě před příchodem Křesťanství. Je to věnec z větviček z jehličnanů, ozdobený čtyřmi svícemi. Svícny a zelená barva symbolizovaly protiklad k nevlídnému a studenému počasí. Kruhový tvar věnce je spojen s Boží věčností a jednotou. Zeleň s životem, nezničitelností a stálostí.

Provozovatel webu, KyoPrint s.r.o., se sídlem Legionářská 231/15, Kuřim, 664 34, IČ: 29206294, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.