V uvedené ceně je zahrnut text dle Vašeho přání a dopisní obálka.

Kde se vzala Novoročenka

Novoročenka, které se dnes zkráceně říká PFko, je kartička s přáním do Nového roku. Kde se tato tradice zrodila, není jasné, ale první dochovaná Novoročenka měla podobu kované mince a byla vyrobená v pražské mincovně v roce 1606.

Popularizace Novoročenek

To, že jsou Novoročenky dnes tak populární, má na starosti hrabě Karel Chotek z Chotkova a Vojnína, který v 19. století zastával funkci nejvyššího pražského purkrabího. Právě na začátku 19. století se Novoročenky v Česku dočkaly svého rozmachu. Hrabě se také zasloužil o to, že se dnes tolik oblíbená a používaná zkratka PF rozšířila na České území. PF z francouzského „pour félicitér“ znamená doslova „pro štěstí“.

Rozmanitost Novoročenek

Novoročenky mohou být v podobě papírové, keramické, dřevěné, kovové, či elektronické. Každá z nich má své osobní kouzlo a je spojena s přáním příjemného a úspěšného Nového roku. V dnešní době je moderní posílat elektronické Novoročenky, avšak radost z papírového přání, které si můžete vystavit a které vám připomíná, že na vás druzí myslí, je k nezaplacení.

Umělecká hodnota

Novoročenky bývají spojovány s umělci, kteří zastávají názor, že Novoročenka má být uměleckým dílem, nikoliv pouze slovním sdělením. Novoročenka je velmi osobní záležitostí, která slouží k vyjádření vděku nám blízkým osobám. Novoroční přání hrají velkou roli i v dnešním marketingu.

Provozovatel webu, KyoPrint s.r.o., se sídlem Legionářská 231/15, Kuřim, 664 34, IČ: 29206294, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.