V uvedené ceně je zahrnut text dle Vašeho přání a dopisní obálka.

Jak vybrat svatební oznámení

Prvotní výběr svatebního oznámení záleží na tom, zda se chcete držet tradičního stylu bílých oznámení s holubičkami, prstýnky a růžičkami nebo popustíte uzdu fantazii a vyberete si nějaké méně či více netradiční.

 

Moderní proudy designu svatebních oznámení, které pomalu dorážejí do našich krajin, znovuobjevily kouzlo přírodních materiálů, jako jsou strukturované papíry (struktura podobná ručně dělanému papíru), ručně dělané papíry, mašličky z lýka či jiných přírodních provázků. Ti, jež nejsou příznivci tohoto rustikálního stylu, si mohou vybrat oznámení s květinovými motivy, panáčky a zvířátky, různobarevnými mašličkami ze stejných materiálů používaných ke květinové vazbě nebo se stále oblíbenějším pergamenovým papírem. A pro ty, kteří ke svatbě přistupují s vtipe nebo se chtějí za každou cenu odlišit, je kategorie oznámení s humorně laděnými motivy. Datum svatby může mít také vliv na výběr oznámení - pro svatby v období jara či léta květinové motivy, pro podzimní a zimní spíše bílou klasiku.

 

Nesmíme ještě opomenout na stále rozšířenou kategorii domácí výroby "Urob si sám", kde je vše dovoleno a tomu většinou odpovídá i výsledek, nehledě na časovou a finanční náročnost (drahé archy ručního papíru, zmuchlané kusy z inkoustové tiskárny), které kolikrát pokazí radost z vlastní tvořivosti. A pro úplnou úplnost musíme doplnit i svatební oznámení generace digitálního emailového věku, která jsou málo důstojná svatebnímu okamžiku, ale ... "Časy se mění. Bob Dylan". Nadále proto budeme mluvit o svatebních oznámeních z nabídky firem věnujících se těmto produktům profesionálně.

 

Svatba je výjimečná událost, bývá jedním z nejkrásnějších dní v životě člověka, a proto je ve většině případů finančně nákladná. Proto klíčovým kritériem pro výběr svatebních oznámení je, kolik vám z celého rozpočtu na svatbu zbylo na ty drobnosti mezi něž patří i svatební oznámení.

 

Cena jednoho svatebního oznámení se v České republice pohybuje mezi 10 až 45 Kč, počítáme-li ceny výrobců a většiny prodejců, kteří si nepřidávají nehorázné marže. Pokud si chcete rovnou nechat na oznámení natisknout svatební text, musíte ještě k ceně oznámení připočítat cenu za návrh, předtiskovou přípravu, event. štoček (cca 100-300 Kč jednorázově) a cenu za tisk (do 10 Kč/ks). Takže konečná částka natištěné oznámení pořídíte za 15-55 Kč za kus podle složitosti oznámení, použitých materiálech a množství nazdobení (zlatotisk, ražba, perleťový tisk, ozdobné výseky, mašličky, atd.). Ke svatebnímu oznámení ještě máte možnost si vybrat další z doplňkových tiskovin - pozvánky ke stolu, jmenovky na stůl, svatební menu,u kterých použitý motiv a papírby měl být shodný se svtebním oznámení.

 

Na svatební oznámení (resp. pozvánku) patří svatební text, nevíte-li si s ním rady, profesionálové Vám určitě poradí, nebo se můžete nechat inspirovat oznámeními, které jste dostali od svých přátel. Stejně jako u oznámení, tak i textu se musíte rozhodnout, jestli zvolíte nějaký klasický s klasickým mottem, nad kterým babičky a prababičky uroní slzu, nebo si vyberete/vymyslíte něco odvážnějšího, neobvyklého a budete věřit, že babičky jsou hodně chápavé. Pokud přemýšlíte nad druhem písma (fontem), vězte, že na klasická oznámení se hodí klasické fonty, tj. psací, více či méně ozdobná (Kastler, Lucia, Shelley Allegro) a k modernějším oznámením písma moderní. Stejně jako typ písma, tak i barva písma by se měla hodit k oznámení, potažmo k svatební kytici, svatebním šatům a doplňkům, pokud půjdete v dokonalosti až tak do hloubky. Obecně platí, že metalické barvy (zlatá, stříbrná a kovově lesklé) jsou vzhledem k použití jiné technologie tisku maličko dražší.

 

Nyní již víte vše potřebné a můžete začít vybírat. Ale pozor!!! obejdente si svatební oznámení nejlépe 6 nebo 7 týdnů před svatbou, rotože jejich výroba trvá týden až měsíc abys měli dostatek času je rozeslat či osobně předat rodině, přátelům a známým, a oni měli dostatek času udělat si volno na Váš svatební den.

Provozovatel webu, KyoPrint s.r.o., se sídlem Legionářská 231/15, Kuřim, 664 34, IČ: 29206294, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.