V uvedené ceně je zahrnut text dle Vašeho přání a dopisní obálka.

Než zazní zvony

TÉMA TÝDNE – Svatba je jednoznačně vstup do nového života s člověkem, na kterém vám nejvíce záleží a kterého milujete. Není tomu tak ovšem ve všech světových kulturách. Svatba je složena z tradičních rituálů a zvyků, některé jsou dokonce předepsány i zákonem. Žena je označvána jako nevěsta a muž je ženichem. V některých zemích se vyskytují případy, kdy ke svatbě dochází s cizinci za úplatu, za účelem rychlého získání trvalého pobytu.

Stát je pak nucen provádět restriktivní opatření, obvykle zpřísnění podmínek oddání takového páru.

U svatby v českých podmínkách je nutno rozlišovat církevní sňatek a sňatek civilní, jejichž platnosti nebývaly vždy zcela rovnocenné.

Doklady potřebné ke svatbě

Svatba vás bude stát spoustu běhání a vyřizování, ale výsledek většinou stojí za to. Při sňatku českých státních občanů: občanské průkazy snoubenců, rodné listy, doklad o státním občanství (nahrazuje OP), výpis z evidence obyvatel o osobním stavu (nahrazuje OP), pravomocný rozsudek o rozvodu předchozího manželství (je-li snoubenec rozvedený), úmrtní list manžela (je-li snoubenec ovdovělý), pravomocné rozhodnutí soudu o zrušení partnerství, nebo úmrtní list zemřelého partnera (jde-li o snoubence, který již v partnerství žil), rodné listy společných dětí (mají-li snoubenci takové), rodné listy dětí nevěsty (pokud otec těchto dětí není znám)

Berete si cizince?

Je-li jeden ze snoubenců cizinec budete potřebovat více dokladů, abyste mohli uzavřít sňatek. Civilní sňatky dvou čechů jsou zadarmo, ale v případě, že si berete cizince, budete muset trchu připlatit. Nezapomeňte, že budete potřebovat i povolení k pobytu vaší drahé polovičky.

Svatební relikvie

Tradiční svatba se dnes neobejde bez snubních prstenům, svatebních oznámení, svatebních šatů, pořádné hostini a pochopitelně dokonalé svatební cesty. Nezapomeňte na fotografa, případně kameramana, abyste si své okamžiky štěstí mohli i po několika letech připomenout. Pokud chcete do svého jedinečného životního okamžiku hodně investovat a chcete prožít dokonalou svatbu, na kterou se dlouho nezapomene, svěřte své plány do rukou profesionálů. V případě svatebních agentur se nemůžete zmýlit.

Barbora Benešová
Článek převzat z www.prahanoviny.cz

Provozovatel webu, KyoPrint s.r.o., se sídlem Legionářská 231/15, Kuřim, 664 34, IČ: 29206294, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.