V uvedené ceně je zahrnut text dle Vašeho přání a dopisní obálka.

Svatý Mikuláš

O tomto svátku, který připadá na 6. prosince, se nám vybaví různé drobné pamlsky, sladkosti a ovoce, kterými rodiče obdarovávají své děti. Kdo byl ale Svatý Mikuláš a proč jej oslavujeme?

Spravedlivý a štědrý Mikuláš

Mikuláš se narodil ve městě Patara, v římské provincii Asii mezi rokem 280 a 286 do rodiny zabývající se obchodem s rybami. V mladém věku se stal biskupem a je známý svým neoblomným bojem za víru a spravedlnost. Obhajoval nespravedlivě obviněné a spravedlivě zacházel s cizinci, na což dohlížel i u ostatních. Štědrost je s Mikulášem spjata, protože když jeho otec zemřel, všechen poděděný majetek rozdal chudým lidem.

Andělé a čerti, jeho společníci

Krásná paralela je možná vidět v podobě svátku Svatého Mikuláše, který slavíme dnes. Anděl, společník Mikulášův, zobrazuje jeho štědrou stránku. Čert naopak tu spravedlivou. Dbá, aby nadílku dostaly pouze hodné děti, a to za odměnu. Mikuláš, muž s dlouhým pláštěm a hustým plnovousem, navštěvuje děti den před jeho svátkem, a to 5. prosince ve večerních hodinách.

Mikulášská nadílka

Nejsou na místě velké dary, spíše drobné pochoutky, oříšky, ovoce, a pokud děti zlobily, dostaly za trest uhlí a brambory. Dříve, když svátek slavili naši předkové, nebyly dostupné laskominy, které dostávají děti dnes, ani exotické druhy ovoce. Tento svátek byl spojen spíše se zážitkem.

Provozovatel webu, KyoPrint s.r.o., se sídlem Legionářská 231/15, Kuřim, 664 34, IČ: 29206294, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.